Šport a FitnessFutbal

History of the FIFA World Cup: víťazstvo a sklamaním

Je ťažké nájsť na našej planéte športové hry, ktorá by súťažiť v popularite futbalu. Ako jeden z najdostupnejších športu pre všetkých oblastí života, to je zaujímavé pre ľudí, ako ďaleko od konkurencie, a fanúšikovia na akejkoľvek úrovni. Napriek tomu, v hornej časti šampionátu sú v planetárnom merítku - hlavná udalosť, ktorá sa koná každé štyri roky. V tomto bode vo futbale histórii svetových šampionátov vykonala 20 turnajov.

prvý turnaj

Voľba miesta konania prvého majstrovstiev sveta vo futbale v prospech Uruguaji nebola náhodná. Tento tím vyhral posledné dva medzinárodné turnaje na olympijských hrách, a za jeho služby pre juhoamerickej moc získal právo hostiť medzinárodné súťaže. Stalo sa to v roku 1930, kedy bol na majstrovstvách sveta koná a prvý v histórii. Football potom bolo súdené získať srdcia ľudí po celom svete. 13 zúčastnené krajiny boli registrované na účasť. Domovský štadión v Montevideu bol pre uruguajský reprezentant je naozaj zlatý. Že na ňom domáci tím vyhral vôbec prvú zlatú medailu šampionát.

World Cup Soccer: History of víťazstvo

V budúcich svetových turnajoch konaných s určitou pravidelnosťou - raz za štyri roky. Výnimkou boli štyridsiatych rokov, kedy v dôsledku druhej svetovej vojny, ktoré boli vypustené dve udalosti.

Majstrovstvá sveta, ktoré sa konalo v Taliansku, má spokojných fanúšikov nového režimu. Usporiadatelia použila tzv Olympic systém, v ktorom je porazený vyradený z boja. Opäť platí, že najsilnejšie sú hostitelia, tentoraz taliansky tím.

Po vojne sa svet futbalový šampionát pokračoval v roku 1950. Prvý povojnový šampionát bol poverený rokovaním brazílskej federácie. Miestne fanúšikovia rozumne očakávať triumf jeho hráčov. Schéma turnajové hry sa opäť modifikovaná a teraz konečné kvarteto odhalil najsilnejší v round robin. Pred poslednom zápase brazílskeho národného tímu spokojní s remízou, ale oni stratili ich horkej súperiace Uruguayans s výsledkom 1-2 a stal sa iba druhým. Time "pentakampiony" príde za pár rokov, a v tom čase bola celá krajina sa ponorila do smútku.

Éra brazílskeho národného tímu

Šiesty v rade Svetového pohára, ktorý sa konal pri švédskych oblastiach, označil hegemóniu brazílskeho futbalu po mnoho rokov prísť. Vo Švédsku tento tím na hlave bola silnejšia než ich protivníci. Preto sú iba výsledky semifinálových a finálových zápasov. Obe hry skončili s rovnakým skóre 5-2 v prospech Brazílie.

V roku 1962 na majstrovstvách sveta, ktoré sa konalo v Čile, história opakuje v mnohých ohľadoch. Opäť brazílsky steamroller tím odovzdá jeho súperi tým, že iba jeden bod v základnej skupine tíme Československa. Možnosť získať aj súpera padla na Brazílčania vo finále. A tentoraz, "žltý" bol silnejší sa skóre 3-1.

Ale na majstrovstvách sveta v roku 1966 by mohol brazílsky tím neprekonal skupinovej fáze. Pre spravodlivosť treba poznamenať, že to má svoje dôvody. Strata niekoľkých popredných hráčov, vrátane Pelé, nepriaznivý vplyv na herný potenciál mágov hracej doby. A vyhral majstrovstvá svojich majiteľov, hráči Anglicka poraziť vo finále nemeckého národného tímu sa skóre 4-2. Na priekopníkmi futbalu tento triumf zostane len v tento deň.

Ale po štyroch rokoch v mexickom Svetového pohára Brazílčania získal titul z najsilnejších tímov planéty. V tomto okamihu sa juhoamerický tím vyhral šesť zápasov zo šiestich, s celkovým rozdielom gólov a pripustil 19-7. Záverečný zápas držal proti Talianom s obrovskú výhodu brazílskeho národného tímu a skončila porážkou 4-1. Opäť platí, že celý svet obdivoval hru veľké Pele.

Éra celkom futbalu

Ako čas ubiehal, zmenil svet, zmenili a hlavné šport. Autobusy sú stále viac experimentujú s taktikou hry, a to bolo začína niesť ovocie. Sa konala v roku 1974 v Nemecku Svetový pohár, históriu výsledkov, ktoré ukázali, aká dôležitá je trénujúci personál, prekvapený. Nemecký tím vedený Helmut Schoen triumfálne držal domáci turnaj vyhral druhé zlato vo svojej histórii.

V budúcnosti, víťazom sa stáva rôzne tímy. Ale história svetového pohára FIFA pre Brazílčana vzal jeho miesto. Ani jeden z nich nebol schopný zopakovať úspech z juhoamerických tímov, mať vyhral dva turnaje v rade.

osobnosti

Každý World Cup - víťazný príbeh, príbeh osobnosťou, jeho hra získala milióny fanúšikov. Na predvojnovej preteky boli hlavné hviezdy Stabille, Meazza, františek Plánička, Piolla - mená, hovorí trochu aktuálne fanúšikov tohto športu, ale zároveň bývalej kultovej hráči vo svojich krajinách.

V povojnových rokoch sa dostala do popredia s rozptylom hviezd Brazílčanov, z ktorých hlavný bol Pelé, trojnásobný majster sveta v brazílskej reprezentácii. Spolu s ním sa na futbalových štadiónoch lesk Dida, Garrincha a ďalšie futbalové sprievodcu. Budúci epocha dala svetu také množstvo ako Beckenbauer, Kempes, Rossi, Boniek.

Championship 1986 bol medzníkom v histórii medzinárodného futbalu. Nielen, že je argentínsky národný tím už druhýkrát stala najsilnejšou tím na svete, sa stal hlavným formácie o postavení hviezdy Diego Maradona, sa deje na zázraky turnaja. Možno, že po Pele bol prvým hráčom, je uvedený ako vysoká.

Kahn, Ronaldo, Batistuta, Zidane, Klose - každý futbalový fanúšik môže pokračovať tento zoznam v závislosti na ich preferencie.

Tím Ruska (ZSSR) na majstrovstvách sveta

Prvá účasť našich hráčov v najväčšej svetovej turnaja konajú na majstrovstvách šiestom sveta vo Švédsku. Debut bol celkom úspešný. Ruskí športovci sa vydali medzi osem najlepších tímov na svete, stratil vo štvrťfinále vojsk sa skóre 0-2. O štyri roky neskôr, výsledok bol rovnaký: čas odchodu na fázu ¼ finále. Znovu prekážkou bol tím z hostiteľov šampionátu, tím Čile.

Najúspešnejšie v histórii tuzemského futbalu sa stal Svetový pohár v Anglicku, kde náš tím dosiahol semifinále. V budúcnosti z týchto výsledkov len snívať.

Rusko na Svetovom pohári - príbeh celkom smutné. Jeho prejav tím začal v roku 1994. Potom, čo sa stal právnym nástupcom Sovietskeho zväzu, ruský tím vykonáva trikrát na majstrovstvách sveta. Bohužiaľ, všetky tri turnaje boli už v základnej skupine dokončené. Dúfajme, že World Cup 2018, ktorý sa bude konať v našej krajine, prinesie športovci viac dôvodov k hrdosti.

Svetový pohár FIFA: História a štatistika

Ako viete, všetky športy vyžadujú neustále výpočty najrôznejších ukazovateľov. Ak vezmeme do úvahy čisto čísla, môžete vidieť nasledujúce údaje: v okamihu futbalovej histórii svetových šampionátov má 20 z turnaja, ale iba 8 tímov sa stal majiteľom hlavnú cenu.

Najväčší počet víťazstvo pre brazílsky národný tím - 5, blízko k nemu sú národné tímy Nemecka a Talianska, ktoré majú na svojom konte štyri víťazstvá. Najlepší strelec v histórii svetových šampionátov je nemecký útočník Miroslav Klose. Vo svojich aktívnych 16 strelených gólov. Najväčší počet osobných víťazstvo v Pele aktívum, ktoré trikrát majstrom sveta, tak v rámci brazílskeho tímu. Väčšina vystúpenie v záverečnej sérii medzinárodných majstrovstiev konalo nemecký futbalista Lothar Matthäus.

FIFA World Cup 2018: Očakávania

História Svetového pohára FIFA pokračuje k jeho správe. A budúci majstrovstvá sveta, ktoré sa bude konať v Rusku, dopĺňa príbeh s novými faktami. Tento turnaj sľubuje, že bude zaujímavé, zábavné, vzrušujúce. Rozhodne rozsvieti nové hviezdy a športovci budú blikať, známy po celom svete.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.