Šport a FitnessOutdoorové športy

Jazda na bicykli. Jazda na bicykli Ruska

Nie je žiadnym tajomstvom, že muž na bicykli je populárny a nevyhnutným prostriedkom na prepravu z raného detstva. Na prvé dieťa bude testovať svoju silu na trojkolke a "koňa", a potom transplantovaný do dvoj "jednotka", rýchlejšie. U chlapcov sa stáva cenným a milovaný vec, ak nie verný priateľ ťažko.

V súčasnej dobe, mnoho rodín radšej trávia svoj voľný čas, prejsť von z mesta, alebo do zeme na dvoch kolesách stroj.

Ak sa pozrieme na jazdu na bicykli, potom, samozrejme, to vyžaduje plné nasadenie a maximálne nasadenie. Ten poukazuje na vysokú úroveň koncentrácie na dosiahnutie svojich cieľov. Samozrejme, že ľudia podieľajúci sa na cyklistiku profesionálne, sú odlišné od tých, ktorí niekedy rád rýchlu jazdu na jednostopových vozidiel.

Jazda na bicykli - to je maratón, ktorý je súčasťou olympijského programu súťaže. Aký je význam tejto vzrušujúcej športovej udalosti? Je to veľmi jednoduché. Je nutné pokryť vzdialenosť na bicykli v krátkom časovom období.

historické pozadie

Jazda na bicykli začali byť vytvorený, pretože, ako už bolo vynašiel dvojkolesové vozidlo.

Prvýkrát sedel muž za jeho volant s cieľom súťažiť v rýchlosti v prvej tretine storočí XIX. Po nejakej dobe na predné koleso bicykla spojovaciu tyč a svojou samotnou konštrukcii bol aktualizovaný. V druhej polovici XIX storočia, bola jednotka vybavená reťazovým pohonom ao niekoľko rokov neskôr sa objavil v mieste pneumatiky z gumy.

V roku 1869 sa konala prvá športová udalosť, ktorej trasa bežal medzi Parížom a Rouen bol organizovaný. Vzdialenosť medzi mestami bola 120 kilometrov. Prvé miesto v súťaži získal Brit Moore bol schopný vyvinúť rýchlosť až 11 kilometrov za hodinu.

Ruský cyklistika sa objavil v júli 1883. Potom konala súťaž o jeden z metropolitných závodiskách. Na začiatku storočia XX v našej krajine bola založená viac ako dve desiatky klubov, ktorých členovia boli tisíce cyklistov. Sú nielen zúčastniť sa súťaží, ale tiež pomáhal v ich organizácii.

V roku 1918 bola súťaž konala, víťaz, ktorý ctí právo nosiť titul šampióna RSFSR. On je právom zaslúžil športovca Boysher M. a F. háčikov. Za to, že Sovietsky zväz sa začal systematicky organizovať cyklistického závodu. Avšak až v polovici 50. rokov, naši športovci boli schopní podieľať sa na svetovom šampionáte, ktorý bol siedmy.

Je potrebné poznamenať, že Medzinárodná cyklistická únia bola založená v roku 1900. V tejto štruktúry bola súčasťou medzinárodnej úrovni Amateur cyklistické federácie (FIAC), ako aj federácie profesionálnych športov na medzinárodnej úrovni (FIKP). V roku 1993 sa samostatná existencia týchto organizácií bola považovaná za nerozumné, takže bolo rozhodnuté skombinovať do Medzinárodnej cyklistickej únie, ktorý sa skladal z 160 zväzov.

variácie na bicykli

Je potrebné poznamenať, že jazda na bicykli je zaradený do niekoľkých odrôd, v závislosti na dráhe, na ktorom je spustený udalosťou.

Pretekári môžu šprint, a to nielen na rovnom a hladkom povrchu pretekárske dráhy, ale aj na nerovnom a hornatý terén. Samozrejme, dnes ruský cyklistika zažíva "druhý dych", ako sa krajina zaznamenala zvýšený záujem nielen pre pretekárske na diaľnici a Sprint, ale aj Vělopolí a kolesové.

Takže poďme zaoberať niektorými druhmi cyklistiky.

cestné preteky

Na trati sa často organizujú súťaže a korčule nadšencov, ktorí preferujú jazdu na bicykli? Highway, samozrejme. Tento typ súťaže znamená všeobecný štart. Súťažiaci, ktorý prekročí cieľovú čiaru ako prvý, a budú uznané ako zástanca. Vzdialenosť u mužov je 239 km a pre ženy - 120 km. Skrz trase položiek poskytnutých kde môžu športovci odpočívať trochu: piť vodu alebo jesť sendvič. Jazdci v sprievode skupiny technickej podpory, ktorá je vždy pripravená pomôcť nahradiť poškodené koleso alebo poskytovať nové vozidlo, ak je to nutné.

A, samozrejme, mnoho športových fanúšikov sú si vedomí skutočnosti, že v Taliansku sa v lete pravidelne začína cestnej cyklistike Giro. 2014 nebol výnimkou, aby tento vzrušujúci športovej udalosti.

To je ekvivalent k "Tour de France", ktorú organizuje svoj obľúbený editor taliansky denník Gazzetta dello Sport.

šprint

Táto súťaž sa koná v troch kolách, a Zohľadňujú indikátory, stanovená na posledných 200 metroch. Tiež budú športovci súťažiť v kole (séria troch najväčších), keď sa dvaja jazdci na seba nadväzujú. Víťazom je prvý, kto sa dostať na cieľovej čiare.

Závod pre body

Cieľom športovca je získať maximálny počet bodov vo vzdialenosti 40 km pre mužov a 25km pre ženy. Štartom povolené neobmedzené množstvo cyklistov. Po prekonaní prvé kolo športovcov úsilie zameriavajú na priebežných tratiach, s tým výsledkom, že skúšobné body sú zarobené. V rovnakej dobe, keď sa udelili len štyri cyklisti, ktorí ako prvý príde na cieľovej čiare v priebehu 10 kôl. Bodovanie princíp je nasledujúci: 1 bod - na štvrtom mieste, 2 body - pre tretie miesto, 3 body - na druhom mieste, 5 bodov - pre prvý.

Potom, čo športovci prekonať vzdialenosť, víťaz je určený: on je ten, ktorý predbehol posledného jazdca v hlavnej skupine v kruhu. Navyše tieto atléti môžu byť dva, tri, alebo dokonca štyri. V tomto prípade je majster je detekovaný na základe toho, kto získal najviac bodov.

na horskom bicykli

Cyklistika Rusko, rovnako ako iné krajiny, sa postupne tvorený: po prvé, akýkoľvek závod na ceste, potom začal praktizovať pretekanie na trati, a to len v 50. rokoch minulého storočia, ľudia sa snažili jazdiť na bicykli v horách. Jazda na horskom bicykli, jazda na horskom bicykli, ktorý sa nazýva dnes je dokonca považované odborníkmi za jeden z najobľúbenejších rekreačných aktivít, a korčuľovanie na ňom - najmladší šport.

Je potrebné poznamenať, že jednostopové vozidlo je špeciálne navrhnutá pre jazdu v horách, modernizovaný každý rok, čo nie je štandardné bicykle, ktoré po pol storočia významne nezmenila.

V roku 1990, na horskom bicykli získal oficiálne uznanie od Medzinárodnej cyklistickej únie.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.