Správy a spoločnosťCelebrity

John Higgins: životopis, fakty zo života, foto

Jeden z najvýznamnejších a najznámejších predstaviteľov snookerov je John Higgins. Životopis hráča začal v mestečku Wisho, kde sa narodil 18. mája 1975. Scot získal medzinárodnú licenciu a stal sa profesionálnym hráčom v roku 1992.

Spolu s iným, nie menej významným britským Ronnie O'Sullivanom vstúpil do svetovej elity rôznych biliardových hier - kulečník. Prvý triumf sa stal v roku 1994, keď ho Dave Harold porazil vo finále. Od tohto momentu sa jeho kariéra začala rýchlo rozvíjať.

Kariéra škótskeho "sprievodcu"

Prvé dve obdobia svojej kariéry John strávil skromne. Oznámil sa na turnaji Grand Pri, kde mal senzačné miesto na prvom mieste. Na tomto slávnom hráčov sa nezastavil a už v ďalšej sezóne vyhral dva tituly British Open a International Open. Tieto úspechy umožnili Škótkam dosiahnuť 11. miesto v hodnotení svetových snookeristov.

V sezóne 1995-1996 John Higgins naďalej preukazoval vynikajúcu hru. Jeho zbierka trofejí doplnila niekoľko titulov: German Open, International Open. Stal sa štvrťčlenným finalistom svetového turnaja a dôverne sa usadil na druhej línii ratingu.

Sezóna 1997/98 sa stala najúspešnejšou v kariére Škóta. Higgins sa stal finalistom 8 ratingových turnajov. Teraz bol len svetový šampionát, kde nebol známy svojimi veľkými úspechmi. Úspešná kombinácia okolností môže viesť hráča k drahému snu. Aby to urobil, Stephen Hendry pri prvom kole prehral a John získal prestížnu trofej. V dôsledku toho sa s touto úlohou vyrovnal a umiestnil na prvom mieste v rebríčku.

Vysoký vzlet a rýchly pád

V sezóne 1998/99 John Higgins nedokázal obhájiť titul majstra. Hráč však zostal na prvom mieste vďaka víťazstvu v niekoľkých významných súťažiach: Masters, China International, UK Snooker Championship.

Ďalšia sezóna nebola úspešná v kariére majstra. V jednom z turnajov získal najviac bodov za jednu hru. Po prvýkrát bola zaznamenaná maximálna medzera 147 bodov v Pohári národov a potom v zápase Irských majstrov. Higgins získal niekoľko trofejných cien v súťažiach Welsh Open a Grand Prix.

V sezóne 2000/01 John začal klesať. Najprv sa všetko ukázalo dobre a porazil finále britského majstrovstiev, slávneho Mark Williamsa. V Grand Prix sa však kvôli svadbe zastavil. V pohári národov prehral s Ronnie O'Sullivanom a zostal na treťom mieste vo svetovom rebríčku.

Aj napriek slabému výkonu v nasledujúcich dvoch rokoch sa John Higgins podaril zostať v piatich najlepších hráčoch v snookeri.

Vysoká úroveň zručnosti - prvý riadok v rebríčku

V roku 2005/06 sa Škót vrátil do krásnej podoby. Na Grand Prix získal presvedčivé víťazstvo nad svojim starším rivalom Ronnie O'Sullivanom. V tomto prípade John nastavil niekoľko záznamov: 4 stovky sérií a 494 bodov.

Britský šampionát bol pre Higgins menej úspešný. Prehral vo finále 1/8 svojho súpera, Kena Dohertyho, ale vyhral turnaj Wembley. Na Majstrovstvách sveta sa hráč dostane do finále, ale je porazený.

Na turnaji Welsh Open stráca skúsený majster na 1/8 finále. Zápas China Open končí pre Scotsmana s konečnou porážkou od Mark Williams. V roku 2006 bol jedným z najobľúbenejších majstrov sveta. Na všeobecné prekvapenie mnohých špecialistov však prehral Mark Selby v prvom kole súťaže . Napriek tomu sa hráč v snookerovi John Higginsovi podarilo vrátiť prvú líniu ratingu.

Nestabilná hra, sklamanie fanúšikov

Fanúšikovia škótskeho "čarodejníka" od neho očakávali ako úspešné výkony ako predošlá sezóna. Avšak John ich nepáčil , ale len sklamaný. Zúčastnil sa súťaže Severného Írska Trophy, kde prehral čínskeho hráča vo fáze 1/8 finále. Neskôr sa mu nepodarilo obhájiť titul majstra v súťaži "Grand Prix".

V britskom šampionáte Higgins preukázal najvyššiu triedu a dosiahol semifinále. Prehral však budúceho víťaza Petra Ebdona. Potom skúsený pán začal klesať. Zlyhal v prvom kole súťaží Welsh Open a Malta Cup. Na turnaji China Open, Scot bol vo štvrťfinále, kde prehral svojím súperom a blízkym kolegom Grammotom Dottom.

Na prestížnej súťaži v Sheffielde John Higgins nebol obľúbený. Napriek tomu sa podarilo rehabilitovať pred fanúšikmi a získať ďalšiu trofej.

Svetová sláva je prvým veľkým úspechom

V roku 1998 sa Školu zúčastnil majstrovstiev sveta. Prvýkrát vo svojej kariére sa dostal do finále a vybojoval víťazstvo od mladého a sľubného Mark Selbyho. Angličan absolvoval kvalifikáciu a ukázal vysokú triedu hry. Jeho protivník však ukázal skutočnú zručnosť a vôľu zvíťaziť. V dôsledku toho "magik" oslavoval úspech.

Stal sa prvým držiteľom majstrovského titulu v roku 1998, keď skončil 23 rokov, pred dvoma brilantnými hráčmi Williamsom a O'Salivanom. Po 9 rokoch získal druhú trofej majstrovstiev sveta.

V roku 2007, majiteľ čestného titulu "Člen Rádu Britskej ríše", John Higgins v rozhovore priznal, že táto udalosť bola po narodení dieťaťa jednou z najdôležitejších v jeho živote.
Ďalšia sezóna bola pre skúseného hráča menej úspešná. Vyhral súťaž Grand Prix a získal svoj tretí titul šampióna. V rebríčku snookerových hráčov sa umiestnil na 4. mieste a o rok neskôr sa stal jeho vodcom.

Obvinenie z podplácania

V apríli 2010 sa škótsky hráč a jeho manažér zúčastnili obchodného stretnutia. Jeden vplyvný podnikateľ pozval Higginsa a Muniho, aby usporiadali sériu súťaží o snooker na zmluvnom základe.

V tom čase sa držiteľ majstrov sveta v trikrát rozhodol dohodnúť sa na lákavej ponuke a držaní zmluvnej hry. V dôsledku toho musel John pripustiť vo viacerých rámcoch. Celková suma úplatku bola približne 400 000 dolárov.

Po internom vyšetrovaní bol Higgins odstránený zo súťaží o snooker. Skúsený Škót sa však rozhodol vyvrátiť obvinenia, pričom povedal, že počas celej svojej profesionálnej kariéry nikdy úmyselne nezmeškal.

Podľa rozhodnutia nezávislého tribunálu bol hráč pokutovaný a polročne diskvalifikovaný a jeho manažér pre pozastavenie života zo snookeru.

Vráťte sa do hry

Vrátil sa po pozastavení, John vyhral v niekoľkých turnajoch. Dve z nich sú najprestížnejšie: majstrovstvá Veľkej Británie a majstrovstvá sveta. Škót pokračoval v preukazovaní vysokej úrovne snookeru. John Higgins, ktorého životopis je priamym dôkazom jeho talentu, "Podarilo sa mi", aby som tiež vyhral ETPC-5. ETPC-6 prešiel pre neho tak úspešne. On sa dostal do finále, ale stratil budúceho šampióna Michael Holt.

Britský šampionát John sa držal na vysokej úrovni a stretol sa vo finále s Markom Williamsom. Počas stretnutia hráč pripustil skóre 2: 7 a 5: 9. V najťažšom boji sa však Higginsovi podarilo vyhrať. Tento titul bol tretí v jeho kariére.

Vo februárovom walešskom otvore sa dostal do finále a dostal ďalšiu trofej, porazil Stephena Maguireho s celkovým skóre 9: 6. Nasledujúci mesiac získal aj Škótsky Hainan Classic.

Život mimo snooker

Dokonca aj štvornásobný majster sveta John Higgins má právo na osobný život. V roku 2000 uzavrel oficiálne manželstvo so svojou milovanou dievčaťkou Denise. Počas týchto rokov mali tri deti: dievča Claudia, chlapci Oliver a Pierce. Okrem toho sa vždy snaží zúčastniť futbalových zápasov vášho obľúbeného tímu "Celtic".

V roku 2006, po porážke finále pohára na Malte, John bol vylúčený z lietadla kvôli ťažkej intoxikácii alkoholom. Pri príprave na ďalší turnaj a svetovú slávu v Crucible sa však podarilo opustiť používanie alkoholických nápojov.

V roku 2011 mal Higgins veľkú tragédiu. Jeho otec zomrel na rakovinu. Takmer vždy sprevádzal svojho syna na všetkých svetových turnajoch.

Prvý riadok v hodnotení, víťazstvo na britskom šampionáte

Na každoročnom britskom turnaji sa Škót stretol s Markom Williamsom. John Higgins (foto nižšie) bol nastavený na výhru.

V rozhodujúcom súboji Welshman preukázal nízku úroveň hry. V semifinále vykázal charakter a vôľu zvíťaziť. Avšak, finále bolo pre neho veľmi neúspešné. Celkové skóre bolo 9: 5, keď Scot prelomil priebeh stretnutia a vyhral 22 trofejí v profesionálnej kariére. On sa pripojil k skupine veľkých snooker hráčov, ktorí porazili viac ako dvakrát na majstrovstvách Veľkej Británie.

John Higgins naďalej poteší svojich fanúšikov talentovanú hru. Napriek miernemu poklesu naďalej preukazuje vysokú úroveň zručností. Momentálne sa nachádza na 6. riadku svetového rebríčka. Škótsky "sprievodca" z Wisho navždy vstúpil do histórie populárnej hry.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.