Šport a FitnessHokej

Moderné pravidlá pre Bandy

V súčasnej dobe jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich športov je hokej (Bandy). Pravidlá hry sa trochu líši od tradičného hokeja, ale tam sú niektoré zásadné rozdiely.

všeobecné pojmy

bandy s názvom Zimný šport tímu. Zápasy sa konajú na zľadovatenom teréne. Hráči sa musia pohybovať okolo klzisko na korčuliach. Manipuláciu iba tyčinky sú vyrobené s loptou. To platí aj pre normované útoky a cieľov a priechodov. Brankári kluby nemajú, ale vo svojom arzenáli existujú špeciálne rukavice.

Cieľom hry je poraziť súperovej bránky. Víťazom sa stáva tím, ktorý strelil viac gólov v pridelenom čase zápasu. V medzinárodnej praxi, hra sa obvykle nazýva "bandy". V Rusku to je nazývané "bandy". Pravidlá súťaže závisí od asociácie, pod ktorého záštitou sa turnaja. Pravidlá sú veľmi podobné, ale olympiáda sú trochu upravený.

Šéf Medzinárodnej federácie Bandy FIB. Usporadúvaním veľkých akcií často spojených olympijský výbor.

History of creation

Analógový bandy je známa už od staroveku. Potom, namiesto dávnych ľudí používa palice tupý palicu. Prvé zmienky o dátume herné späť do BC 20. storočia. e. Nájdené pri vykopávkach jedného z egyptských dedín postavy, ukázať ľuďom nahral loptu zvláštne klub. Niečo podobné bolo zistené na území bývalého aztéckeho kmeňa Cheuk. Je tiež známe, že rovnakým spôsobom loptu pretekal vo starom Japonsku, Grécku a Ríme.

Na zamrznutých vodných plochách prvýkrát začal hrať vo stredoveku. V starých kronikách 10. storočia možno nájsť opakované zmienky o hre, ako je hokej, hoci v tej dobe to bolo volané rôzne: klyushkovanie, pero, hrniec, kolotoč, \ chase. Je známe, že jedným z hlavných fanúšikov hry v Rusku bol Peter I. Bol to on, kto zaviedol od Holland železných korčulí. V 9. storočí na Islande darilo hru s názvom "knattleyker". Skôr v Británii mal celú súťaž Bandy. Moderné pravidlá hokej loptové hry boli schválené a sú vytvorené len na začiatku 19. storočia. Predpisy majú dať dohromady britských nadšencov. Bolo to v Anglicku boli prvými návesy kluby, ktoré sa stali "Nottingham Forest" a "Sheffield United". V roku 1891, Británia vytvorila asociácia NAB, ktorá prevzala povinnosti usporiadateľa oficiálne súťaže. Bol to britský nakoniec prispela k rozvoju pohadzovať v krajinách, ako je Nórsko, Švédsko, Švajčiarsko a ďalšie.

V Rusku po dlhú dobu zostávala hokej na amatérskej úrovni. Až v roku 1998 v Leningrade, jeden z hlavných valcov, prvý zápas schválených medzinárodných pravidiel. Od chvíle, kedy v Rusku, táto športová disciplína začala rýchlo naberať rýchlosť.

Pravidlá hry: tím

V žiadosti o zápase na každej strane by nemala byť väčšia ako 17 ľudí. Na začiatku stretnutia na ihrisku môže byť iba šesť hráčov, vrátane brankára. Počet substitúciou v oficiálnych turnajoch nie je obmedzený. zmena zhrnie počas zastávky zápasu je zakázané. Pravidlá pohadzovať o porušení predpisov stanoviť odstránenie 3 minút. Je potrebné poznamenať, že po sebe idúce hráč musí opustiť hraciu plochu, než na jeho miesto bude postrádať. Akákoľvek manipulácia zloženie priechodu bez účasti sudcu. Výnimkou je náhradný brankár. Tento postup je možný len so súhlasom hlavného rozhodcu počas prerušenia zasadania. Je pozoruhodné, že prepadnú počítajú bez brankára.

normy poľný

Klzisko bandy sa nijako nelíši od tradičnej disciplíny ľadovej plochy. Pole dĺžka sa môže meniť od 45 do 61 m, pričom šírka -. 26-30 v oficiálnej súťaže štandardu je valec s rozmermi 58 do 29 m.

Rules Bandy tiež rozvrhnutie a polí. Je zhodná s klasickou formou, ale tam je jeden ďalší nuansy. Tky definovaný cieľ, a prerušovaná pás, ktorý prechádza kruhy dotyk. kontaktnými miestami sú miesta pre voľné kopy.

Brány musia byť vo výške 1,22 m a maximálna šírka - 1,83 m.

časová

Profesionálneho pánskeho vypúšťanie schôdzka bude trvať 90 minút. Podobne ako v čase zápasu a mládež až do 21 rokov. Detské pozície zahŕňajú skrátenie hry a 60 minút. U žien, každý z dvoch polovíc trvajúci 35 minút. Trvanie prestávky medzi obdobiami závisí na pravidlách hospodárskej súťaže. To môže trvať od 5 do 10 minút. Podobne počíta, a odstránenie z poľa. Podľa pravidiel turnaja, môže byť od 2 do 10 minút.

Je pozoruhodné, že pravidlá hry hokeja s loptou nezahŕňajú čas navyše. To platí ako pre mužské a ženské kategórie.

Pravidlá hry: Štandardné

Ak je voľný kop všetci protivníci musí byť zo strely do 5 m. Standard od miesta, kde bol stanovený porušenia. Výnimkou je voľný kop udelená útočiaceho družstva v pokutovom území, alebo cez bránkovú čiaru.

Hrať na tvár priamymi súperovi len povolené, ale brániace stranu. Voľný kop sa nazýva bandy prestrelka. Ide o alternatívnu analóg futbalovej trestu. Rules Bandy hovoria, že rana by sa malo uskutočniť len po hvizde rozhodcu. Východiskovým bodom je červená linka. Pred prvom kontakte všetci hráči útočiaceho tímu sú za modrej oblasti. Ak ako výsledok guľkou nie je skórovanie, zápas pokračuje. Je zakázané hrať voľný kop, ktorý umožnil, mimochodom, v hre ľadového hokeja.

Pravidlá hry: Porušovanie

Členovia tímu sa nesmie tlačiť alebo zadržať súpera. Je zakázané uchopiť protivníka palicu, lipnú na svoje vlastné. Sudca volá štandardné ustanovenia o meškaní loptu s rukami. V Bend k projektilu sa možno dotknúť len s kyjakom. Brankár má právo vziať loptu dávno v rukách. Nehádžte do rukavíc alebo palicu súpera.

Rules Bandy zakazujú všetky prejavy nerovnosti na poli. Za nebezpečnú hru alebo pokuse udrieť protihráča rozhodca spôsobom potrestaní. Je zakázané, aby trafil loptu, keď je nad rameno. Nedotýkajte sa shell, alebo v ľahu na kolenách.

Prinášať lopta je považované za porušenie trupu a nôh hry. Brankári hodiť projektil do poľa tak, aby sa dotýkal stranu.

odstránenie

V profesionálnej pohadzovať rozhodca má právo diskvalifikovať páchateľa po dobu 3 až 5 minút a do konca zápasu. Závažnosť trestu závisí na faul. Pravidlá hry hokeja poskytne 3 minúty trest za úmyselný dotyk škrupiny ruka palicu úder do súpera, ilegálne náhradu, a tak ďalej. N. K dispozícii je tiež malý typ porušovania patrí spory s rozhodcom.

Diskvalifikácia po dobu 5 minút dochádza kvôli zakopnutie, tlačiť cez palubu oneskoreniu paži pin palicu súpera pochybenia.

Pre úmyselne drsné a nebezpečné hry, rovnako ako pre tretie odstránenie páchateľa musí opustiť hranice poľa pred koncom zasadnutia.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.