Šport a FitnessOutdoorové športy

Ruskí olympijskí víťazi - najlepší športovci krajiny

V roku 776 pred naším letopočtom. e. V antického gréckeho mesta Atén sa prvýkrát konal na olympijské hry. Publikum s veľkým záujmom športovcov súťaže, zápasníci a ďalších športovcov. MAD ukázal úspech prvého závodu ďalšie výhody podobných hier. Zúčastniť sa súťaží smeli iba gréckej atlétmi. Po niekoľkých storočiach, olympiáda skončila. Táto tradícia bola súdené byť pokrytá s nádychom historické prachu, ak nie pre Per De Kuberten. Vďaka svojej správe o "oživenie olympijských hier" v roku 1892 na Sorbonne, svetové spoločenstvo znovu obrátil oči k "zakázaného ovocia" - na olympijských hrách. Po analýze všetkých pozitívnych a negatívnych aspektov hospodárskej súťaže, rozhodla oživiť slávnu tradíciu gréckych pôvodov.

Prvý ruský olympijský víťaz

Prvé olympijské hry sa konali v Aténach v roku 1896. Bohužiaľ, predstavitelia ruského športu na akciu neboli prítomní. Bez nich by tiež prešiel druhý a tretí podobných súťaží v Paríži a St. Louis. Ale olympijské hry v Londýne v roku 1908, bola prenesená do skupiny ruských športovcov, skladajúci sa z ôsmich ľudí. Tím debut bol celkom úspešný. To bolo v Londýne bol označený prvý olympijský víťaz z Ruska. Stali sa korčuliar Nikolaj Panin. Nikto nemohol napodobniť zložité piruety, že športovec spočiatku schematicky prezentované porotu na papieri, a potom opakované presne na ľade. To je dôvod, prečo bol Panin jednomyseľne uznaný ako majster v tomto športe. Avšak, nie len korčuliar výborne predstavil svoju krajinu v súťaži v Londýne. On bol spojený ako Petrov a Nikolai Orlov - ruský olympijský víťaz v zápase. Široká publicita spôsobila ohromujúci debut v národnom tíme týchto hier.

zrušenie účasti

Nasledujúce hry v Štokholme v roku 1912 nebol tak úspešný o moc. Bohužiaľ, národný tím bol schopný vykonávať dobre iba v piatich športoch: streľba tím z tridsiatich metrov, grécko-rímsky zápas, veslovanie, jachting, fotografovanie (trap). Olympijskí víťazi Rusko v 1912 roku získala dve strieborné (v prvých dvoch disciplín) a tri bronzové medaily (v ostatných).

Po hrách, ruská vláda sa rozhodla pre nové hry intenzívne pripravovať v roku 1916. Avšak, prvá svetová vojna mala negatívny dopad na situáciu vo všetkých krajinách, ktorých výsledkom bolo zlyhanie súťaže. Od tej doby, vzhľadom k nestabilite na vonkajšej aj vnútornej situácii v Rusku sa nezúčastní olympijských hier až do roku 1952.

Debut sovietskeho národného tímu

Po jasné a dlho očakávaný všetci občania víťazstvo krajiny v druhej svetovej vojne, sovietska vláda radikálne zmenil svoj pohľad na hru. V roku 1951, na základe príkazu riadenie spotreby bola založená olympijský výbor. O rok neskôr v Helsinkách konal pätnásty hry. To bolo tam, že debut sovietskych športovcov. A musím povedať, že prvý výkon bol viac než úspešný. Ruskí olympijských víťazov a deväť ďalších zväzových republík priviezol sto šesť medailí. Z nich 38 z prvej kategórie, 53 sekundy a 15 tretí. V celkovom poradí medailí ZSSR bol na druhom mieste. V budúcnosti výkon až do jeho zrútenie sa rovnakú pozíciu iba dvakrát, v roku 1964 a 1968. Vo všetkých ostatných hrách ZSSR bol v čele a na počte medailí a ich kvalite.

vynikajúca atlét

Je potrebné poznamenať, že národný tím bol naozaj vynikajúci olympijskí víťazi Rusko a priateľské spojenecké krajiny. Jedným z nich je Larisa Latyninová. Tento úžasný športovkyňa vyslovila na hrách v Melbourne v roku 1956. Tam gymnastka získala zlaté medaily v štyroch programoch. Sedemnásteho a osemnásteho hry pridal do štátnej pokladnice dievčaťa piatich ďalších ocenení zlatej farbe. Ak budeme predpokladať, že všetky medaily, potom Larisa Latyninová počas svojej kariéry získal osemnásť trofeje. Z nich deväť zlatých, päť strieborných a štyri bronzové medaily.

Účasť na zimných olympijských hier

V období od roku 1952 do roku 1988, národný tím Sovietsky zväz vzal prvé miesto v športe, ako je veslovanie, šerm, veslovanie a kanoistika, gymnastika, plávanie, jachting, zápas a dráhu a polia. Je pozoruhodné, že najlepší atlét 20. storočia bol uznaný aj sovietsky atlét a olympijský víťaz Valerij Brumel. Jeho rekord v skoku do výšky 2 metre a 28 cm udržiavaná na najvyššou známkou takmer štvrť storočia.

Okrem letných olympijských hier, národný tím ZSSR fungoval dobre v zime a na analóg súťaže. Je pozoruhodné, že "biela" Akcia sa konala v roku 1924, po dvadsať osem rokov po začatí prvých hier. Prior k tomuto, mnoho športových boli zaradené do programu letných akcií. Výborné preukázané Sovietsky olympijských víťazov v ľadovom hokeji. Rusko a Európska únia stáť je hrdý na to, predstaviť svet so svojimi vynikajúcimi športovci klubov. Patrí medzi ne Vladislav Treťjak, Vitalij Davidovič, Alexander Ragulin, Valerij Charlamov, Vsevolod Bobrov, Alexander Maltsev.

Korčuliari, korčuliarov a lyžiarov

"Zimné" olympijskí víťazi Rusko tiež uvedené názvy a ďalší významní športovci. Patrí medzi lyžiarmi Galina Kulakov, Lyubov Kozyreva Vjačeslav Vedenin Raisa Smetanina Nikolaj Zimyatov, korčuliari Evgeny Grishin Nikolaj Andrianov, účastníkov športových tancoch na ľade Oksana Grischuk a Evgeny Platonov, rovnako ako mnoho ďalších.

Zvlášť úspešní zimných športov športovci dosiahli v disciplíne krasokorčuľovaní. Olympijskí víťazi Ruska a spojeneckých krajín priniesli do pokladnice právomocí je nielen veľa zlatých medailí, ale tiež obrovské množstvo záznamov. Títo športovci patrí Lyudmila Pakhomov a Alexander Gorshkov. Irina Rodnina je jedným z mála korčuliarov, ktorí dokázali vyhrať tri zlaté ocenenie v pároch krasokorčuľovaní.

Posledné predstavenie národného tímu ZSSR

V roku 1991, Sovietsky zväz sa zrútil. Avšak to nebráni konkurentom bývalých sovietskych republík k vystúpeniu na olympijských hrách v Barcelone tíme ZSSR. V rovnakom roku to bolo podmanil sto dvanásť medailí. Ide o najvyšší počet trofejí v histórii výkonnosti športovcov Sovietskeho zväzu. V prasiatko delegácia otočil 45 zlatých, 38 strieborných a 29 bronzových medailí. Prvýkrát v histórii olympijských hier v počesť víťazstva ruských športovcov zvyšovanie prápor Ruska maľoval v troch farebných prevedeniach.

Hovoriť za seba

Už po štyroch rokoch na olympijských hrách v Atlante každá krajina v bývalej časti Sovietskeho zväzu, predstavila svoj samostatný príkaz. Pre Rusko, tieto hry boli triumfálne. country tím vyhral dvadsať šesť zlatých medailí. Prasiatko tiež dostal strieborné a bronzové medaily, ktorých počet sa rovná šestnástich a dvadsaťjeden, resp.

Dvadsať osem hier v Aténach olympijský víťaz Ruský tím vyhral štyridsať päť zlatých medailí. Strieborné medaily boli získané v dvoch viac ako "žltý", a tretej kategórie sa otočil o deväťdesiat medailí. V Grécku, ruskí športovci tiež založil niekoľko svetových rekordov. Jeden taký úspech je výsledkom skoku do výšky s pólom. Ukázalo sa, Jelenu Isinbayeva.

Po rozpade ZSSR, Rusko nezníži tempo rozvoja športu. Na poslednej zimnej olympiáde v Soči, národný tím bol na prvom mieste v množstve a kvalite ocenení, odchádzajúci ďaleko za všetkými konkurentmi.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.