Šport a FitnessOutdoorové športy

Zimné olympijské hry 2002 v Salt Lake City: Účastníci, víťazi

Zimné olympijské hry 2002 konala v Spojených štátoch. To bolo devätnástej v rade hier, v ktorom 77 krajín sa zúčastnilo. Osemnásť z nich získal najvyššie dôstojnosť nálezu. V neoficiálnych postaveniach tíme prvé miesto obsadil Nórsko. Táto udalosť je zaujímavý tiež, a skutočnosť, že Čína a Austrália vyhral prvú zlatú medailu za celú dobu svojej účasti na zimných olympijských hier.

výcvik

Salt Lake City - hlavné mesto amerického štátu Utah. Jedná sa o vysoko rozvinutá oblasť s populáciou asi 1 milión ľudí. Má výhodnú dopravu a geografickú polohu. Pred začiatkom hry sa konala v ňom stavby. Osobitný systém svetelnej lišty, vznikol modernizovaný diaľnice. Znak hier slúžila ako obrázok vo forme jasných snehové vločky. Symbolicky, obraz znamenal prírodné kontrasty štátu, rozmanitosť jej kultúry, rovnako ako odvahu športovcov - súťažiacich. Hry maskot slúžil tri zvieratá: králik, medveď a kojot, čo znamenalo, že rýchlosť, výšku a silu. Oficiálne plagát zobrazuje vlajku, ktorá letí cez zasnežené vrcholky, ktoré sa nachádzajú v stave. Spočiatku hra sa zúčastnili zástupcovia niektorých ázijských krajinách: Hong Kong, Nepálu, Kamerun. Ďalším zaujímavým faktom je, že ukrajinský tím tvorilo dvakrát viac účastníkov ako v čase svojho debutu.

inovácie

Olympiáda 2002 pamätal publiku skutočnosť, že bola zmenená. Organizátori skeletu vracia do programu, ktorého sa zúčastnili muži i ženy. Posledný mali možnosť súťažiť v bobová dráha. V biatlonu šport boli pridané do závodu, ale v biatlone - šprint. Navyše, krátke trate, nová vzdialenosť - 1500 metrov. Za ďalším inováciám patrí skutočnosť, že správny návrh medailí bola vyvinutá prvýkrát pre každý šport.

problémy

Olympijské hry 2002 bol sprevádzaný radom škandálov. Všetko to začalo s výberom miesta konania hier. Americký mesto bolo okamžite vybraný v prvom kole hlasovania Medzinárodnej komisie. Po Salt Lake City sa stal hlavným mestom hier, niektorí členovia IOC bol podozrivý z toho, že dostali náhradu za svoje rozhodnutie. Okrem toho sa priebeh súťaže bol sprevádzaný dopingu škandálov, takže niektorí športovci zbavený svojich titulov a zlatých medailí. Ale najviac nezvyčajné udalosti došlo pri plnení športových dvojíc na ľade, keď olympiáda konala 2002. Krasokorčuľovanie sa pamätal na dlhú dobu z dôvodu neobvyklej udalosti spojené s určením víťaza. Zlato získala ruskými športovcami, ale kanadský pár podal sťažnosť, načo sa hodnotilo výsledky, a porota im udelila prvé miesto.

Ďalšie víťazstvo Rusi na ľade

Olympijské hry 2002 bol poznačený niekoľkými dôležitých udalostí pre miestne korčuliari. Vo dvojhre ženských korčuľovanie kontroverzný vyhral americký atlét S. Hughes, bitie I. Slutskaya len o jeden hlas. Ale v pánskej korčuľovanie prvá a druhá miesta bola samozrejme pre Rusov. A. Yagudin získal zlato, získava rekordný počet bodov pre svoj voľný program. Druhý išiel E. Pljushchenko. 2002 (olympiáda) bol medzníkom rok v kariére pre neho, ako to bolo v tomto okamihu sa etabloval ako budúci kráľ ľadu. Jeho brilantný výkon nenechal nikoho na pochybách o tom, kto bude budúcim majstrom. A skutočne, v roku 2008 bol ako prvý v súťaži a absolútna špička v kancelárii.

lyžovanie

Docela zaujímavý závod vyhrať pamätal pre 2002 olympijských hier. Biatlon sa stala medzníkom vďaka účasti slávneho nórskeho športovca W. Bjoerndalen, ktorý vyhral iba tri štarty, a obušok. Vedľa neho by sme mali spomenúť vynikajúce úspechy chorvátski športovci Ya Kostelic, ktorý trval tri zlaté a jednu striebornú medailu, aj napriek nedávnej operácii. Rusi sa zúčastnil tohto druhu športu bol poznačený veľkým výzvam: ruských športovcov, ktorí užívali zlato, cez nejaký čas bol obvinený z dopingu a zbavený ich medailí.

bronz

Nie celkom úspešná pre Rusov typov hier bola olympiáda 2002. Hokej - jedna z najmodernejších športov v našej krajine. Hráč však nebolo ľahké. Špeciálne star tím bol zostavený do súťaže, ale aj cez to, na prvý pohľad Rusi zviazané s Američanmi, a potom prehral s Fínmi a nakoniec získal tretie miesto, zatiaľ čo čaká, samozrejme, boli veľmi vysoké. Majstri boli Kanaďania, a štvrté miesto bolo Bielorusko, ktorý bol v tejto krajine skutočný úspech.

zaujímavosti

Zimné olympijské hry 2002 sa pamätal niekoľko pozoruhodných udalostí. Jedným z nich je, aby vyhral austrálsky atlét v závode. Potom sa predstavitelia súťaže dvakrát zrazila s navzájom, čo Steven Bradbury, aby zlatú medailu. Ďalší zaujímavý fakt - je to víťazstvo čiernych športovcov zo Spojených štátov a Kanady v ľadovom hokeji a bobová dráha. Na rovnakej udalosti Nemecko prijalo rekordný počet ocenení, aj keď to nebol schopný sa dostať okolo Nórska v zlate. Z hľadiska organizácie je možné upozorniť na skutočnosť, že akcia sa konala v rámci zvýšených bezpečnostných opatrení.

Víťazstvo a obtiažnosť Rusov

Na začiatku súťaže v domácej lyžiar silného a pretrvávajúceho boji stratil zlato na talianskom závode. Ale bol som schopný vyhrať majstrovstvá Ruskej športové dvojice v krasokorčuľovaní. V individuálnom závode ruský lyžiar vzal bronz. Po chvíli sa ženská dvojica obsadila druhé a tretie miesto, za jediný nórsky lyžiar. Nasledujúce dni a priniesol našej krajine medailu v lyžovaní a pretekanie. Avšak, to nebolo bez nezdarov: ženský tím v lyžovaní bol vylúčený, a to bola ona, kto mal vziať zlatú medailu podľa odborníkov. Rovnaký osud postihol skokana na lyžiach a kombinátory. Ale ruský lyžiar získal striebornú medailu v maratóne, ale po chvíli dostal zlato, t. To. Na víťaza nájdené v krvi nelegálnych drog.

Record na ľade

Ale najpamätnejšie víťazstvo je dosiahnuť A. Yagudin. On skvele predviedol krátky program, ktorej splnenie je stále považovaný za referencie. Jeho výkon získal najvyššie hodnotenie rozhodcov. All udelil mu víťazstvo, navyše sa prvýkrát dostal najvyššie skóre pre umenie. Yagudin sa stal prvým športovcom, ktorý vykonal počas prejavu dve štvorkolky, z ktorých jedna bola zaradená do kaskády. to bol vrchol jeho kariéry pre športovcov.

Rýchlokorčuľovanie a bobovú

V tomto športe, ktorý je jedným z najviac vedúci našej krajine, bohužiaľ, som neprijal jedinú medailu. Ale zaujímavejšie je skutočnosť, že takmer všetky vzdialenosti boli svetové rekordy. Na prvom mieste v rebríčku neoficiálnych Holandsko bolo v tejto kategórii. Nemeckí a americkí tímy zaokrúhli sa na prvé tri, pričom na prvom mieste, ale ukázalo sa, že menej ako strieborné a bronzové medaily. Bobová dráha by mala osláviť úspechy Nemecka. Nemecká dvojka štvrtýkrát umiestnila na prvom mieste. Táto krajina je tiež dominantná v závode štvorkolky. Troika zavrie Američanmi a Švajčiarmi.

Kostra sane a ďalšie typy

Tento šport bol prvýkrát predstavený na týchto hrách od roku 1948. Zároveň žien sa zúčastnilo týchto súťaží. Na prvom mieste sa umiestnil tím amerických, britských a Kanaďania zaokrúhli sa medzi prvými tromi. Naša krajina má jednu zlatú medailu a skončil štvrtý. Luge a trumfl Nemecko. Na niekoľkých hier sa hrá u mužov (twin a single sánkovať) a žien (single sánkovať) sád medailí.

V skoku na lyžiach vzal prvé miesto Švajčiarmi a Nemcami. Aj ceny obsadila poľská, fínska, slovinská športovcov. V snowboarding Američania vyhrali všetky tri sady medailí v kategórii mužov. Bolo to prvýkrát od roku 1956, kedy americkí činitelia dostali celé pódium.

hodnota

Hry z roku 2002 boli dôležité, aj keby len preto, že išlo o prvý udalosť v novom tisícročí. Avšak, bohužiaľ, hosting táto udalosť zmarené škandály, spory a dopingových problémov. Naša krajina prišiel do hlavného mesta hier v silnej nastúpiť, ale niekoľko prekážky viedli k tomu, že tím stratil rad ocenení. Avšak, nikto nebol skvelý moment v pamäti fanúšikov. Jedná sa predovšetkým o veľkolepý prejav E. Yagudin a Pľuščenko v mužskom krasokorčuľovaní I. Slutskaya a u žien. Okrem toho, zlato biatlonistov A. Prach príjemne potešený domáce publikum a získal dvojnásobnú cenu po škandále našich lyžiarov. V rade športov na miestnej športovcov očakáva viac (napríklad v hokeji). Avšak výkon ruského tímu bol hoden. Čo sa týka najsilnejších krajín, ich postavenie v neoficiálnom postaveniach tíme boli úplne očakávania (najmä to platí pre Nórsko, ktoré sú dobre vyvinuté zimné športy). Takže, olympijské hry 2002, ktorého výsledky v zásade byť prirodzené, aj cez všetky rozpory, celá zanechal dobrý dojem s publikom.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.