Šport a FitnessFutbal

Super Cup: história, zaujímavé fakty, a víťazi turnaja

Super Cup - je oficiálny futbalový turnaj, ktorý za normálnych okolností otvára európsku sezónu. To sa koná v auguste. Turnaj sa skladá iba z jedného zápasu - a našiel tím, ktorý vyhral predchádzajúce sezóny v Lige majstrov a Európskej ligy.

nadácie

Superpohár UEFA bola založená v roku 1972. Iniciátorom myšlienky bol Anton Vitkamp - reportér pre populárne holandské noviny pod názvom "De Telegraaf." O niečo neskôr sa stal redaktorom športové publikácie oddelenia. V tých dňoch, holandský futbalový bola veľmi dobrá. Vzhľadom k tomu, Vitkamp chcel nájsť najoriginálnejšie spôsob, ako demonštrovať silu holandských tímov na európskej futbalovej scéne. Potom FC "Ajax" a "Feyenoord" štyrikrát sa stal finalistom európskeho pohára. Trikrát sa im podarilo získať trofej.

A v tej dobe to bolo hrané európsky pohár a pohárový víťazný pohár. Samozrejme, že v každom turnaji má svoj víťazný tím. Vitkampu prišiel s geniálnym nápadom - čo ak sa dohovoriť zápas medzi týmito dvoma? Boj medzi dvoma najsilnejšími klubov mohol zistiť, ktorý z nich je naozaj silný, a zaslúži si obsadiť pódium. Takže reportér zdieľal jeho nápad s Yapo Van Prahe (predseda "Ajax"), ktorý jej veľmi páčil. A začali sa pripravovať na prvý turnaj.

prvý zápas

Keď Vitkamp s dodávkou Praha senior (a jeho otec Jaap) išiel na schôdzku s Artemio Franchi, že v tom čase prezident UEFA, mali v pláne hovoriť o myšlienke turnaja a získať nejaké žiadnu podporu. Avšak, on odmietol. Zdanlivo, fanúšikovia, "Rangers", ktorý bol teoreticky hrať "Ajax" správať nevhodne, a neúspech mal slúžiť trest. Ale prezident, sté výročie z "Rangers", ktorá dostala povolenie vykonávať hru - v non-konfrontácie.

Celková financovaná turnaj je rovnaký noviny Vitkampa. Po dvoch "Ajax" zápasy vyhral s výsledkom 6: 3. Jednalo sa o prvý Super Cup, a položil základ pre ďalší rozvoj myšlienky turnaja.

Čo sa dialo ďalej

Nasledujúci rok, UEFA súhlasil dohliadať na turnaj. Mal sa konať medzi "Ajax" a "Milano". Na druhú stranu, holandský tím vyhral Superpohár UEFA.

V roku 1974, turnaj sa nekoná. A to všetko kvôli Mníchovskej "Bavaria" a "Magdeburg" nemožno v žiadnom prípade dohodnúť na dátume. Všeobecne platí, že stabilné turnaj sa konal len v roku 1975. Ale v roku 1981, to bolo opäť zrušené - tentoraz "Dynamo" Tbilisi nemohol dohodnúť na podmienkach s "Liverpool".

V roku 1985 Super Bowl tam bol slávny dnes Eyzelskaya tragédie. Potom zápas, ktorý sa koná medzi "Juventus" a "Liverpool", tam bola skutočná bitka medzi fanúšikmi. Ľudí zomrelo. A oba tímy boli potrestané za svoje neadekvátne fanúšikov - ich päť rokov sú vylúčené zo všetkých turnajov UEFA.

Veľa miloval futbal tak jasný. UEFA Super Cup sa stal jedným z najviac očakávaných turnajov. Každý chcel vidieť bitku najsilnejších klubov. Podľa rozhodnutie bolo predstieral, že držať koniec 1998/99 turnaja medzi tímami, ktoré vyhral Pohár UEFA a Ligy majstrov.

víťazi

Kto je najviac často vyhral Superpohár UEFA? "Barcelona" - na svojom konte päť víťazstiev a štyri porážok. Posledný výhra bola v minulosti, v roku 2015. Ďalej prichádza na "Milan" (tiež 5 víťazstiev, ale iba 2 straty). "Liverpool" a "Ajax" - 3 víťazstvá. Ďalej prichádza v Madride "Real" a "Anderlecht" a "Valencia", "Juventus" a "Atletika" - majú dve víťazstvá a porážok nula. Častejšie ako nie šťastie, "Bavaria" a "Seville" v turnaji - tieto príkazy len jedno víťazstvo a tri straty. Ale nerobia dobre v tomto turnaji, kluby, ako je Milan "Inter", Doneck "Šachťor" Moskva "CSKA", "Feyenoord", Dortmund, "Dortmund", "PSG", "Arsenal", "Bremen", "Sampdoria" a dokonca aj niektorí z FC. Sa podieľali na turnaji len raz a prehral.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.