Novinky a spoločnosťCelebrity

Švajčiarsky tenista Shnider Patti: životopis, športovej kariéry, osobné život

Шнидер , биография которой представлена в этой статье, является одной из наиболее знаменитых швейцарских теннисисток. Patty Schnyder, ktorej životopis je uvedený v tomto článku, je jedným z najznámejších švajčiarskych tenistov. V priebehu svojej kariéry sa stal víťazom mnohých prestížnych turnajov.

Prvé úspechy v profesionálnom športe

Патти появилась на свет в декабре 1978 года в Базеле. Schnyder Patty sa narodil v decembri 1978 v Bazileji. . Vo veku 14 rokov, švajčiarsky tenista prvýkrát zúčastnil ITF turnaja. Шнидер стала постоянно принимать участие в профессиональных соревнованиях, попав даже в ТОП-100 лучших теннисисток планеты. V roku 1994, Patty Schnyder stal sa neustále zúčastňujú v odborných súťažiach, biť ani v top 100 najlepších tenistov na svete.

1995 priniesol prvé vážne úspechy pre športovcov. в словацкой Нитре, где уверенно обыграла в трех сетах чилийку Барбару Кастро. 14. mája, sa dostala do finále ITF turnaja vo slovenského Nitre, kde istotou porazil v troch setoch čílsky Barbara Castro. Патти стала победительницей аналогичных соревнований в Прешове . O týždeň neskôr, Shnider Patti bol víťaz obdobné súťaži v Prešove. (6:0, 6:1). V tomto okamihu, to nezanecháva žiadne šance Ceske Jan Ondrousovey (6: 0, 6: 1).

в Курелье , а в сентябре дошла до финала в Афинах. O mesiac neskôr, na domácej pôde švajčiarskeho tenistu získal ITF turnaj v budúcom Kurel, a dosiahol finále v Aténach v septembri. дебютировала в Цюрихе на соревнованиях под эгидой WTA . V tom istom roku debutovala v Zürichu Schnyder v súťaži pod záštitou WTA. Úspešné vystúpenie jej umožnila dokončiť sezónu na ratingu z 152 liniek.

Шнидер , теннис для которой стал не только увлечением, но и способом зарабатывания больших денег, продолжала активно выступать на международных соревнованиях. V roku 1996, Patty Schnyder, tenis, pre ktorý sa stal nielen koníčkom, ale spôsob, ako zarobiť veľa peňazí, naďalej aktívne presadzovať v medzinárodných súťažiach. в испанской Мурсии . Ona bola schopná v apríli preniknúť do ITF turnaj finále v španielskej Murcii. V septembri zopakovala tento výsledok v Bratislave. в Карловых Варах (Чехия), где уступила в трех сетах бельгийке Руксандре Драгомир. O týždeň neskôr, športovec prvýkrát v kariére dostal do finále turnaja WTA v Karlových Varoch (Česká republika), kde ona prehrala v troch setoch belgického Ruxandra Dragomir.

Патти стала участницей Олимпийских игр в Атланте, где она завершила выступления в первом круге. V rovnakom roku Shnider Patti stal členom olympijských hier v Atlante, kde skončil výkon v prvom kole. Ona tiež debutovala v grandslamových turnajov. Оупен " 18-летняя спортсменка не смогла пройти квалификацию, зато ей удалось пробиться в основную сетку соревнований в Лондоне и Париже. Na "Austrálii Oupen" 18-ročný športovec sa nepodarilo kvalifikovať, ale podarilo sa jej dostať do hlavného zlosovania súťaže v Londýne a Paríži. в 1996 году - 58 место в одиночном разряде. Schnyder najvyššie hodnotenie v rokoch 1996 - 58. miesto vo dvojhre.

Zadanie svetovou elitou tenisových

Open Шнидер Патти сотворила маленькую сенсацию, когда сумела пробиться в четвертый круг соревнований. V roku 1997 na Australian Open súdov Shnider Patti vytvoril malú senzáciu, keď sa podarilo dostať do štvrtého kola súťaže. . Navyše, ona vyhral zápas Začatie ôsmy nasadený číslo Willow Mayorli. Úspešne riešiť rôzne turnaje, tenista do konca sezóny až vo svetovom rebríčku na 26. mieste.

. Budúci rok bol jedným z najúspešnejších v jeho kariére Schnyder. в австралийском Хобарте , а месяц спустя в финале аналогичных соревнований в Ганновере обыграла в трех сетах чешку Яну Новотну . Sezóna začala víťazstvo v turnaji WTA v Hobarte, Austrália, ao mesiac neskôr vo finále podobných súťaží v Hannoveri porazila v troch setoch českej Yanu Novotný. не было равных на грунтовых кортах Мадрида, а в июле - австрийского Мариа- Линковица и итальянского Палермо. V máji, Patti nebolo presne na antuke v Madride av júli - rakúskej Maria- Linkovitsa a talianskej Palermo.

Nemenej významný a úspešný výkon vo štvorhre. Шнидер победила на турнире WTA в Гамбурге, а также дошла до финала в Палермо и Амелии- Айленд . V duete s rakúskou Barbara Schett Schnyder vyhral turnaj WTA v Hamburgu, a tiež sa dostal do finále v Palerme a Amelii- Island.

Nie bez úspechu v grandslamových turnajov. " и US Open Патти Шнидер дошла до стадии четвертьфиналов. Na súdy "Roland Garros" a US Open Patty Schnyder štádia štvrťfinále. To jej dal právo podieľať sa na Grand Slam Cup. , но в решающем поединке уступила знаменитой Винус Уильямс. V tomto turnaji, keď porazil v semifinále v tej dobe top-zaradil Martina Hingis, ale showdown uznal slávnou Vinus Uilyams.

V auguste 1998, športovec získal rekord pre jej 11. miesto vo svetovom rebríčku vo dvojhre a 29. - v štvorhre.

Po skvele dirigoval sezóny prišiel pokles vo švajčiarskom tenisové kariéry. выиграла два турнира WTA в Голд -Косте (Австралия) и Паттайе (Таиланд), а также несколько раз доходила до финалов как в одиночном, так и в парном разряде. Počas nasledujúcich troch rokov Schnyder vyhral dva WTA turnaj v Gold Gold Coast (Austrália) a Pattaya (Thajsko), rovnako ako niekoľkokrát dostal do finále v oboch dvojhre i štvorhre. ни разу не смогла пробиться дальше четвертого круга. Grand Slam Patty nikdy nebol schopný dostať sa za štvrtého kola.

spiatočný hviezdy

Патти начала возвращать себе статус звезды мирового спорта. Od roku 2002 Shnider Patti začal vracať k sebe status svetové športové hviezdy. в Чарльстоне и на турнире WTA в Цюрихе, швейцарка снова сумела ворваться в Топ-20. Vyhrávať finále super turnaj v Charlestone a na turnaji WTA v Zürichu, Švajčiarske podarilo preniknúť späť do top 20.

снова громко заявила о себе в 2005 году. Postupne získava podobu, povedal Schnyder opäť hlasno o sebe v roku 2005. , еще в трех дошла до финала. Vyhrala dva turnaje WTA v troch sa dostal do finále. впервые в карьере попала в Топ-10, заняв 7 место. V tejto sezóne, prvýkrát v Patty kariéry zasiahla Top 10, skončil na 7. mieste.

не удалось выиграть ни одного престижного турнира, но постоянное попадание в финалы и полуфиналы позволило ей сохранить прописку в десятке лучших теннисисток планеты Nasledujúci rok, Schnyder nebol schopný vyhrať niektorú z prestížnej turnaj, ale trvalý vstupom do finále a semifinále jej umožnilo udržať bydlisko v prvej desiatke tenistov na svete

Dokončenie hráčskej kariéry

Шнидер продолжала регулярно пробиваться в финалы турниров, но случалось это все реже. Po dvoch sezónach brilantné Patty Schnyder naďalej pravidelne preniknúť do finále turnaja, ale to sa stalo menej často. Na grandslamových turnajov sa nepodarilo ísť ďalej cez štvrté kolo v dvojhre a potom štvrťfinále - vo štvorhre.

начали преследовать травмы: сначала были проблемы со ступней, а затем - с ахилловым сухожилием. V roku 2010 Schnyder začal venovať zranenia: po prvé, tam boli problémy s nohou, a potom - s Achillovej šľachy. приняла решение завершить игровую карьеру. V máji 2011, Patti rozhodol ukončiť svoju hernú kariéru.

снова начала выступать на турнирах ITF , сумев за два сезона дважды в них победить. O štyri roky neskôr, Schnyder opäť začal pôsobiť na ITF turnaja, riadenie po dobu dvoch sezón dvakrát poraziť.

Predstavenie pre národný tím Švajčiarska

Шнидер , достижения которой на то время говорили за нее, впервые была приглашена защищать честь своей страны в Кубке Федерации в 1996 году. 18-ročný Patty Schnyder, dosiahnutie, ktoré v tej dobe o nej hovoril, bol najprv vyzvaný, aby brániť česť svojej krajiny vo Fed Cupe v roku 1996. Potom, čo vyhral v siedmich zhoduje so šiestimi výhrami, pomohla vzniknúť Švajčiarsko v skupine druhej svetovej.

Хингис Шнидер обыграла в решающем матче словацкий дуэт Габшудовой - Зрубаковой , а затем участвовала в разгроме аргентинской команды. O rok neskôr, v páre s Martinou Hingis poraziť Schnyder vo finále slovenského duo Gabshudovoy - Zrubakovoy a potom sa podieľal na porážke argentínskeho tímu. To umožnilo švajčiarskym tímom dostať do elitnej divízie.

и Хингис своими победами в Кубке Федерации сотворили маленькое чудо, доведя свою команду до финала, где они уступили Испании. V roku 1998, Hingis a Schnyder za svoje víťazstvo v Fed Cupe vytvoril malý zázrak, čím svoj tím až do finále, kde podľahol Španielsku.