HobbyStolné hry

Ruskí šachisti - pýcha krajiny

V Rusku, v každom okamihu sme boli veľmi silní hráči. Majstrami sveta sa stali naši športovci mnohokrát. Práve tento šport je stále tak populárne. Začínajú sa zapojili deti od 2-3 rokov a dosiahnuť dobré výsledky už 6 rokov.

Prvý známy šachisti v Rusku

Aký je názov prvého človeka, ktorý priniesol šach do krajiny, nie je známe. Predpokladá sa, že to bol obchodník, ktorý cestoval do rôznych krajín za komoditu. Stalo sa tak v IX storočí a na začiatku storočia XII Hra bola hraná nielen šľachtici, ale aj obyčajných ľudí.

Prvý, ktorý stanovila základné pravidlá šachu školy v Rusku Alexander Petrov. Teda uviedol hru na novú úroveň. Stalo sa tak v XIX storočí. "Russian" debut - a to vytvorenie šachista.

Petrov vydal niekoľko kníh o vedení a naučil šach. Puškin sa mal vo svojej knižnici aspoň niektoré z týchto kníh. Boli vítaným darčekom do každej domácnosti.

Budúci, ktorý oslávil krajine v tejto oblasti bol Michail Ivanovič Čigorin. Bojoval v turnaji s najlepšími hráčmi na svete z Londýna a dvakrát ocitol na pokraji víťazstva. Je tento športovec hráči zhromaždil cez Rusko a priniesol hru na štátnej úrovni.

majstri sveta

Prvým víťazom na svetovej scéne na šachovej hry bol Aleksandr Alehin. Mnohí ruskí hráči sú ešte sa rovnať na výsledky. Tento športovec príprave na svoju hlavnú turnaj po dobu asi 13 rokov. Počas svojho života nebol porazený kýmkoľvek na svete. Potom, čo vyhral prvý atlét má 7 rokov potvrdzuje svoje vedúce postavenie a zomrel v roku 1946 u šachového stolíku.

Ďalším nesporným šampiónom bol Anatolij Karpov. Musel bojovať nielen za šachový stolík, ale aj v diplomatických bitiek. Slávny šachista napísal mnoho kníh pre budúce športovcov a fanúšikov tejto hry.

Garry Kasparov je symbolom tohto športu u nás. Vyhral svoj titul na 22 rokov. Športovec sa stal zakladateľom vlastného federácie v tomto druhu súťaže. Niektoré šachisti Rusko stále považujú jeho neporazený majster sveta.

Najneskôr v okamihu, keď sa stal majstrom sveta v roku 2006 , Vladimir Kramnik. Dostal víťazstvo veľmi ťažké. Dokonca sa snažil po tom, čo vyhral Svetový turnaj obvinený zo sprisahania s tajnými agentmi.

All slávny ruský šachový oslavovať krajiny na medzinárodnej scéne. Stále ešte sú idoly mladých športovcov. Medzi najznámejšie ruskej šachisti sú uvedené v nasledujúcom zozname víťazov.

Ratingu ruskej šach

Tieto štatistiky sú založené na výsledkoch ako oficiálny zápasu v tuzemsku aj v zahraničí. V závislosti na obsadeného priestoru a body získané šachisti sú pridelené body, ktoré určujú miesto v rebríčku. Teraz leaderboard vyzerá takto:

10. Vladimir Malakhov.

V túto chvíľu, športovci sú lídrami v tomto športe. Zaberie miesto sa môže meniť v závislosti od výsledku turnaja.

nová generácia

Mladí ruskí hráči sú na dobrej ceste na medzinárodnej úrovni. Veľmi vysoké očakávania kŕmi Karyakin Sergey Aleksandrovich. Vo svetovom rebríčku ELO vzal 5. miesto s 2772 bodmi. Tento atlét je uvedený v Guinnessovej knihe rekordov ako najmladší veľmajster - že dosiahol takýto výsledok v takmer 13 rokov. Ten predpovedá úspešnú budúcnosť v šachovom športe. Tam je každý dôvod Polog že s tempom sa môže stať chlapec počas niekoľkých rokov ďalší majster sveta.

Rating Ruskí hráči sú postupne dopĺňané mladých športovcov. Napríklad Grischuk Aleksandr Igorevich je šampiónom v kategórii bleskovom šachu. Podieľal sa v národnom tíme na olympijských hrách a skvele hral v zbombardovať turnajoch. Jeho hodnotenie v rýchlych hrách v okamihu, keď je najvyšší.

Veľké očakávania podal mladý pretekár Alexander Bukavshin. Je mu 20 rokov, mal mnoho víťazstiev v medzinárodných turnajoch. On bol popisovaný ako inteligentný a ľstivý hráč s štýlu. Ale, bohužiaľ, Mladý šachista nedávno zomrel na mŕtvicu priamo na sústredení.

Ženy v športe

Alexandra Kostěňuková - svetlý reprezentatívne medzi hráčmi v šachu. Je to majster sveta v ženských turnajoch. Kosteniuk mnohokrát vyhral európskych súťaží a hral v ruskom tíme na olympijských hrách.

Ďalším v poradí je Ekaterina Lagny. Ona je tiež veľmajstrom a získal rad ocenení na medzinárodných súťažiach. Na treťom mieste je Alexandra Garyachkina. Je to stále veľmi mladý šachista, ale plný sľub. Za ňou už existuje dostatok víťazí na európskej a medzinárodnej úrovni medzi mladými ľuďmi.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.