Šport a FitnessAtletický

Asafa Powell: Biografia. Zaujímavé fakty o Asafa Powell

Na Asafa Powell pozná všetkých milovníkov atletiky. Jeho meno je spojené nielen športové záznamy vysoko postavených, ale aj škandály.

životopis

Tento slávny atlét sa narodil 23.11.1982 v obci Spenish Town (Jamajka) vo veľkej rodine. Mal päť starších bratov. Vyrastal v rodine s veľmi prísnymi pravidlami a zásadami. Jeho rodičia - William a Sislin Powell - boli ctihodný miestny kostol. Oni boli vždy prísny tyran, teda zakázal svojim deťom zúčastňovať zábavných akcií, ako sú koncerty a tanca.

Výchova a šport

Od útleho veku sa začal zaujímať o športovú Asaph. Bol 9 rokov aktívne zaoberá v atletike v malej dedine Linstead sa nachádza v St. Catherine District. Na strednej škole Charlmaunt budúce šampión predstihol na inom šprinte takmer všetci ich rovesníkov. Najviac zo všetkého miloval bežať na 100, 200 a 400 m. Asafa Powell, ktorého fotografie je teraz známy po celom svete, spočiatku bol zaneprázdnený získanie dobrého vyššie vzdelanie a nie športovú kariéru. Na naliehanie svojich rodičov, sa zapísal na Kingston University. Zostal v hlavnom meste Jamajky, a to napriek tomu, že mu bola ponúknutá štipendium na niekoľkých amerických univerzitách. Študentské roky strávil v komunite rodičov a bratov.

Počas tejto doby on chodil do kostola každý týždeň a správal sa ako dobrý syn. Jeden z jeho bratov - Donovan - bol členom olympijských hier. Postupom času sa stal manažérom Asafa. Budúce šampión bol členom atletického klubu Maximalizácia Velocity a Power, v znení platnom v technologickej univerzity v Kingstone. Tam bol jeho tréner Stiven Frensis.

Prielom v atletickej kariéry

V roku 2004, mladý šprintér bol piaty vo finále olympijských hier v Aténach v 100m. Po tejto udalosti získal prvé miesto v atletického finále sa konalo v Monaku, na stáročnou a dvuhsotmetrovke. V roku 2006 jamajský vyhral Hry Commonwealthu sa konala v Melbourne (Austrália) a atletického finále v Stuttgarte. Budúce olympijský víťaz vyhral zlatá liga (každoročné sériu atletický súťaže, ktorá sa koná od roku 1998 do roku 2009), vo vzdialenosti 100 m. Athletics Final, ktoré sa konalo 22.09.2007 v Stuttgarte (Nemecko), Asafa získala prvé miesto v 100 m.

Majstrovstvá sveta v atletike sa konalo v Osake (Japonsko) v roku 2007, Powell získal striebornú medailu v relé 4 x 100 metrov a bronz na 100 m. Na jeseň roku 2007, turnaj série IAAF Grand Prix, ktorá sa konala v taliančine Rieti, mladý jamajský vytvoril nový svetový rekord na 100 metrov závodu. má prekonať túto vzdialenosť za púhych 9,74 sekundy. Tak sa postupne Powell sa stal jedným z najobľúbenejších športovcov novej generácie.

osobné bests

Ako vynikajúci šprintér Asafa Powell začal hovoriť o tom, kedy sa stal olympijským víťazom v roku 2008. Jedná sa o orientačný bod pre jamajský atlét akcia sa konala 22. augusta. Po niekoľkých týždňoch športových komentátorov z celého sveta opäť hlásené Asafa Powell. Record, postavil ich do 100m v roku 2007, to bolo zlepšené to po dobu 2 sekúnd. Po tom, jamajský bežec dosiahol niekoľko víťazstiev v šprinte.

Na Asafa Powell sa bude spomínať navždy, aj keď už nie je schopný preukázať, vynikajúce výsledky v atletike. To je spôsobené tým, že nastavené neuveriteľné osobný rekord v pretekoch na sto metrov závodu a. Prekonal 100 metrov za 9,72 sekundy. V celej histórii behu že vzdialenosť bežal rýchlejšie než len 3 osoby Powellová: Tyson Gay, Usain Bolt, Yohan Bleyk.

Ostatné osobné bests Jamajský atlét zahrnuté aj výsledky v rôznych vzdialenostiach:

• 50 m - 5,64 s;

• m 60 - 6,50;

• 200 m - 19,90;

• 400 m - 45,96 s;

• 4 x 100 m - 37,10 s.

Roman Holiday Asafa Powell

Športovci, rovnako ako filmové hviezdy, sa stal predmetom pozornosti novinárov a fanúšikov. Mnohí z nich si pamätá "Roman rozpaky" Asafa Powell. Olympijské záznamy mnoho športovcov robiť arogantný a domýšľavý. Že jamajský šprintér, podľa názoru mnohých zástupcami tlače, vybral "hviezda choroba". Takže, na olympijskom štadióne v Ríme športovec má krásnu postavu, provokatívne pózovala pri zahrievaní v praxi aréne. To urobil, čakal na štart pretekov v novej etape Zlaté lige. Zároveň sa okolo kamenných sôch antických rímskych gladiátorov boli usporiadané, bol to hodný súťaž. V predvečer semifinálového závodu Powell bol agresívny, takže je každému jasné, že nestráca túžbu znovu získať späť titul najlepšieho šprintér na svete.

Asaf začal pomaly, ale v polovici vzdialenosti dokonale rozptýlenou a 30 metrov od cieľa, bol pred všetkými pretekármi na celom tele. Diváci a komentátori v tomto bode boli presvedčení o víťazstvo Powell v tomto závode, ale asi 15 metrov pred cieľom, sa náhle zastavil a dal svoje vedenie na 4 atlétmi. Zástupcovia médií sa snažili naučiť aspoň nejaké informácie o príčinách, čo sa stalo, ale neboli schopní komunikovať s šprintér. Z vágne vysvetlenie jeho manažér korešpondentov k záveru, že Asaf dostal nejaké zranenia a vzdal boj o miesto vo finále, mať usporiadal seba neplánovanej "Prázdniny v Ríme". V skutočnosti, skutočné príčiny nehody a neboli vyjadril športovec alebo jeho zástupca, ktorý dal svah mnohých povestí o dôvodoch tohto zmätku.

najväčšie úspechy

Okrem víťazstva v letných olympijských hier v Pekingu (2008) vo vlastníctve Asafa Powell a ďalších vynikajúcich úspechov. Tak, že je majster sveta v relé 4 x 100 m. Jamajský národný tím vytvoril nový svet a olympijský rekord, lámanie všetky fázy relé za 37,1 sekundy. To dlhuje veľa k vynikajúcemu výsledku Asafa Powell.

Championship 2009, ktorá sa konala v Berlíne (Nemecko), priniesol k nemu osobne, nielen zlatú medailu, ale aj medzinárodný ohlas. Na ňom získal bronzovú medailu na vzdialenosť 100 metrov a získal zlato v relé 4 x 100 m ako súčasť jamajského národného tímu. V roku 2011 šprintér vyhral Diamantová liga v sto metrov.

diskvalifikácia

V apríli 2014 všetky športové médiá opäť začalo hovoriť o Asafa Powell. Diskvalifikácia - trest prísny za športovca, ktorý môže nakoniec zničiť jeho obraz. To je tá ťažkosť utrpel Powell. Disciplinárna komisia Jamaica Antidopingový výbor potrestal proklamovaný šprintér k dopingu. Zdalo sa, že zakázanú látku "Metilsineprin" (oksilofrin), ktorá patrí do skupiny látok amfetamínového typu stimulanty. Bol členom povolenej potravinové prísady Ephiphany D1, ktorý dostane športovec. Powell bol odstránený z 1,5 ročníkov súťaže. Jeho termín diskvalifikácia sa počíta od 21.06.2013 sa

stavba tela

V športových kruhoch každý vie o Asafa Powell ako muž s veľkou postavu. Teda, pri raste v 190 cm váži 88 kg. Asaf má dokonalé telo a dobre osvalené. Je to lákadlo pre športové inzerentov a pánskej spodnej bielizne.

zaujímavosti

Asafa Powell miluje autá. On často hovorí, že keby to nebolo atletickej kariéry pracoval ako automechanik by. Na voľný čas šprintér teší automobilové preteky, a dokonca zaoberajúca sa montážou vysokorýchlostných strojoch.

Ďalším zaujímavým rysom je jeho schopnosť Asafa pokojne prijať porážku. Sotva sa rozčúli, a dosiahnuť vysoké skóre a medaily motivovať svoju rodinu a fanúšikov.

Aby bola zachovaná ich ideálnu postavu v správnom tvare Powell priľne k akejsi "kura stravy." Vo svojej každodennej stravy musí byť kurča.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.