Šport a FitnessAtletický

Olympijský víťaz Boris Šachlin: životopis, úspechy v športe

Shahlin Boris Anfiyanovich - prominentnej sovietskej gymnastky, olympijský víťaz, majster športu. Mnoho ďalších dobrých slov možno povedať o tomto pozoruhodnom mužovi, ...

Boris Šachlin: životopis. majster detstva

Narodil sa v Ishim v roku 1932, veľké križovatky pri Ťumeň. Keď mal 12, jeho rodičia zomreli. Potom to bol vychovaný babičkou jeho staršieho brata.

Vo dvore svojho domu bol vodorovný pruh, ktorý Boris rád robiť. V roku 1944 bol prijatý na úseku posilňovni. Prvý tréner majstra sa stal V. A. Porfirev. Bol to on, kto položil zvláštny vzťah k športu a vyvinul na povahe silného charakteru chlapca. Tréner Porfiriev mal veľmi silný charakter. Po chorobe nemohol byť ohnuté, ale nesťažoval o prácu. Jeho príklad je veľmi inšpirujúca študentov.

Posilňovňa, ktorý bol zapojený do Shakhlin, bol malý, a tak nízko, že pri práci na nerovnej bary deti vypínacích strop nebezpečenstvo. Cvičili sme veľa na ulici. Kúpanie v miestnej rieke. lyžovať my. Bežiaci na tráve.

Jeho prvé víťazstvo Shakhlin vyhral športové stretnutia All-Union medzi školami, ktoré poskytli Ministerstvo dopravy. Vystupoval v tretej pozícii.

dospievania a začiatku hviezdnej kariéry

V Sverdlovsk koľaje telesnej kultúry Boris bol pozoruhodný tréner E. F. Runge. Už v tejto fáze Shakhlin prepne do programu majstrov športu. Stiahol si fyzickú kondíciu a schopnosť pracovať na krúžky. Rodák z Ishim na nich mohol byť prijatý len na ulici v lete.

Po promócii fialovej a Runge Shakhlin odporúča ísť študovať na Kyjevského inštitútu telesnej výchovy. K dispozícii je budúci majster bol zamestnaný A. Mishakov. Spoločnej práce nádherný tréner a nadaný žiak pozitívne testy. Ako druhák, Shakhlin získal titul majster športu ZSSR.

V roku 1954, Rím hostil prvý Svetový pohár, ktorého sa zúčastnilo športovcov zo Sovietskeho zväzu. Príkaz, v ktorom išiel Shakhlin zahrnuté Chukarin, Muratova Korol'kova a Azarian Vostrikova. Pri týchto súťažiach Shakhlin získal striebornú medailu za svoj výkon v bare a zlato v súťaži družstiev. Po návrate domov sa súťaží v Charkove Boris pretekal so svojimi spoluhráčmi na Svetovom pohári a získal titul absolútneho šampióna ZSSR.

Rozkvet boxerské kariéry

Krátko pred olympijské hry v Melbourne, dorazil na športovom tábore v Odese, Shakhlin zoznámil so svojou budúcou ženou, študent na lekársky inštitút, ktorý je súčasťou národného tímu v gymnastike. Po skončení olympiády sa vzali v Kyjeve a Odese. Skromne, bez bielych šatách a krúžky. Snubný prsteň športovec neskôr predstavil svojej žene v Moskve. až do dňa, sám išiel bez tohto atribútu je ženatý.

Prvú zlatú medailu získal na olympijských hrách v roku 1956 v Melbourne. Vyhral som na koni v súťaži av tíme. Boris Šachlin - majster športu, ktorý sa podieľal na dvanásť olympiád. Tri bojoval o víťazstvo. Deväť bol sudca.

V roku 1958, majstrovstvá v hlavnom meste Sovietskeho zväzu bola hlavným konkurentom geniálneho japonského Tokasio Ono. Shakhlin získal zlatú medailu za tímovej výkony na koni, bradlách a hrazde.

Získanie predponu "železo", k menu

Na súťaži v Ríme v roku 1960 hlavné japonský rival Bolo to znova. Shakhlin objavil psychicky lepšie pripravení. Tokasio nervové a stratené krajine. Shakhlin vyhral na kruhoch, ktoré sa nikdy nemilovala.

Prefix "železo" pre športovcov menom začal po začiatku cvičenia na bare v ruke praskla kožené obloženie. V takýchto prípadoch sa športovci prerušenia vystúpenia. realizácie programu bez podložky je plná pádom brvno a vážnych zranení. Shakhlin ale nemohol odmietnuť výkon. Ten úplne splnilo programu na vysokej úrovni. On to bol úspešne dokončený. Hand bez podšívky premenil ranu, to nevymiznú. Usmievala sa na divákov, Shakhlin nedal najavo, že bol veľmi chorý.

Boris Šachlin - olympijský víťaz, ktorý v súťažiach v Ríme získal 4 zlaté, 2 strieborné a jednu bronzovú medailu. Bronze - pre rozprávanie bez podšívky, to bolo v skutočnosti len jednou rukou.

Na olympijských hrách v roku 1964 v Tokiu Shakhlin bol jediný pretekár zo strany Únie, ktorý získal zlatú medailu. On tiež získal dve strieborné za výkony v tíme a jednotlivých súťaží a bronzu pre výkon na krúžky.

Retirement športovec

Počas desiatich rokov, Boris Anfiyanovich Shahlin bol na Ukrajine, v Sovietskom zväze a na svetovej scéne vodcu gymnastika. Počas tejto doby, on vyhral 97 medailí. Aktívne sa zúčastnil súťaže na 35 rokov. Gymnastika je veľa.

Potom povedal, negatívne návyky, ktoré sa objavili počas svojich školských rokov. Športovec fajčenia v kombinácii s veľkou fyzickou námahou. Údené súlož a "Sea Canal White". V dôsledku toho získal prvé infarkt v tridsaťpäť. Vďaka tréningu bol prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti. športové kariéra je u konca. Vlak príliš nešlo.

Z tejto situácie pre športovcov s svetového mena bol nájdený v posudzovaní. Od roku 1968 Shakhlin zúčastnil olympijských hier ako sudca. A v sedemdesiatych rokoch, bol zvolený viceprezidentom Medzinárodnej gymnastické federácie tehkomiteta.

Pre jeho príspevok k športu a olympijského hnutia, rovnako ako pre osobné najlepší Boris Šachlin obdržal:

• v medzinárodnej tlači sa názov najvýraznejších športovca dvadsiateho storočia;
  • Strieborná medaila z MOV;
  • V roku 2002 "Medzinárodná gymnastiky Hall of Fame", čo je v Amerike, vrátane Shakhlin do svojho zoznamu.

Okrem toho, Boris Anfiyanovich pracoval na Katedre gymnastiky vo svojom domovskom Ústavu telesnej kultúry v Kyjeve, pôsobí ako odborný asistent. Viedol fond "Development of Olympic Reserve".

Ako Shakhlin bol v živote?

Boris Anfiyanovich odlíšiť skromnosť. Za seba som sa opýtať na čokoľvek. Ale on hľadal pomoc iným častiam. A nie čakať, keď spýtal sa. Miloval som a hýčkať svoju ženu a dcéru. Boris Šachlin - gymnastka, ktorí hrajú šach dobre, bol zamilovaný do biliard. Bolo zaujímavé hovoriť.

Keď zomrel, starší brat športovcov, a synovec Ťumeň napísal, že jeho otec nemá nič spoločné pochovať, Boris Šachlin predal svoje medaily. Takže len dve vnučky a dcéra pamiatku. Peniaze, ktoré dal svojmu synovcovi.

Zomrel vo veku 76 v roku 2008. Pochovaný veľký športovec na Baikove cintoríne v Kyjeve.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.