Šport a FitnessAtletický

Svetový rekord na 100 metrov: história, výsledky.

svetový rekord na 100 metrov sa koná už viac ako 6 rokov. Stometrovka je tradičný a najznámejší disciplína atletika. Súťaže na úteku v tejto vzdialenosti boli vykonané od prvých olympijských hier. Všestrannosť je vzdialenosť, ktorá je na ňom je možné skontrolovať ľudskou rýchlosť tak, aby mohol bežať na tak rýchlo, ako je to možné. Ako je známe, atletika - kráľovná športu a stometrovka je najbežnejšou normou vo všetkých jej formách.

príbeh

Pánske preteky sa konajú na sto metrov od staroveku. Niektorí historici sa domnievajú, že takéto súťaže možno nazvať prvý šport. Až do začiatku 20. storočia, súťaže sa konali takmer bez ohľadu na čas. To znamená, že hlavná pozornosť bola venovaná prvenstvo účastníkov v každom jednotlivom turnaji. Vo väčšine prípadov, preteky boli vykonané na pevnej zemi mieste, ktoré nie je vždy s priamym alebo hladká. Vzhľadom k tomu, topánky boli kožené sandále, môžete trieť nohy do krvi pri normálnej chôdzi, nieto beh. Preto sa moderné športovec amatér môže ľahko poraziť svetový rekord 100 metrov, napríklad 1860.

svetový rekord na 100 metrov: Men

Výcvik a pohodlné podmienky súťaže boli stanovené až v roku 1912, s príchodom prvého atletického zväzu. svetový rekord na 100 metrov bol zriadený Lippiknottom Donalda, ktorý prekonal vzdialenosť v 10,6 sekundy. Od tej doby, záznam bojoval s rôznych časových intervaloch. Čas je doslova zníži na desatinu sekundy. Jednoduchý laik taký rozdiel zdá bezvýznamný, ale každý športovec vie, ako ťažké to je dokonca odstráni nadbytočné stotín sekundy v šprinte.
svetový rekord na 100 metrov, od 2000s patrí Jamaicans. Usain Bolt v roku 2009 bežal na vzdialenosť do 9,58. Pred týmto záznamom patril jeho krajan Asafa Powell.
Nový úspech bol široko zahrnuté v médiách, o tom hovorí ľudí, ďaleko od atletiky. Teraz spoločnosť "Usain Bolt" je synonymom pre rýchlosť a ostrosť.

svetový rekord na 100 metrov u žien

Dámska šprint na 100 metrov má také hlboké korene ako muž. Ale konkurencia sa koná pravidelne od 20. storočia a sú zahrnuté v oficiálnom programe letných olympijských hier. Až do asi 60 rokov opraviť výsledky manuálnych chronometre použité. Dostali špeciálne vyškolení sudcovia, ale vylúčiť ľudský faktor je úplne nemožné. Výsledky pre "ruky" sú odlíšené s reálnym časom niekde na 1-2 desatín sekundy, že atletika je veľmi vážne pre šprinty. svetový rekord na 100 metrov 10,9 sekundy bola stanovená v roku 1973. Ale to nie je považovaný za oficiálny. V súčasnej dobe je najlepší výsledok - 10,49, odohrávajúci sa v roku 1988.
U mužov je trend dominancie afrických športovcov, ktorí nielen nastaviť svetový rekord, ale tiež vykazuje lepšie výsledky. U žien, minulé záznamy patriť športovcom z Nemecka a Spojených štátov.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.