Šport a FitnessExtrémne športy

Grand Prix Brazilian: história, najviac vzrušujúce preteky a zaujímavosti

"Formula 1" - jeden z najviac vzrušujúcich a najpozoruhodnejších svetových šampionátoch. Každý Grand Prix - to je show, kde sa diváci môžu vidieť žiaru vážne boj do posledného metra vzdialenosti. Súperenie nielen pretekári, ale aj tímy. Brazílska Grand Prix je jedným z najrušnejších v celom kalendári. To nie je prekvapujúce, pretože je už tradične tu koná posledné preteky sezóny. Niekedy osud šampionátu sa rozhodol na tejto trati.

"Formula 1" Grand Prix Brazílie: história

Prvý automobilový závod v Brazílii začali už v roku 1934, ale etapa bola oficiálne pridaná do kalendára až v roku 1973. Miestom konania bol vybraný Sao Paulo. Prvé dva roky závodu vyhral brazílsku Emerson Fittipaldi. V roku 1977 v dôsledku sťažnosti bolo rozhodnuté presunúť etapu v Rio de Janeiro, ale v roku 1979, "Formula 1" Grand Prix Brazílie sa vrátil do Sao Paulo.

Počas tohto obdobia, mesto prebehol proces urbanizácie, počet obyvateľov neustále zvyšuje. Rástol aj počet chudobných, ktorí žijú v slumoch. Ako je dobre známe, "Formula 1" - to je šport pre bohatých. K dispozícii sú v zadnej časti veľa peňazí. To kontrastuje ostro s chudobou mnohých ľudí v Brazílii. Preto sa v roku 1981 Grand Prix Brazílie bola presunutá späť do Ria, kde to bolo bohatšie. Tento rok sa súťaž bola celkom škandalózne.

Jazdci Alan Dzhons a Keke Rosberg, ktorí ukončili prvé a druhé, v tomto poradí, bol vylúčený z dôvodu porušenia predpisov. Bol vyhlásený víťazom Alain Prost. Tento veľký pretekár nazývaný kráľom Rio, pretože sa mu podarilo zvíťaziť na tejto trati vyhral ešte štyrikrát. Nelson Piquet dvakrát súťažiť s ním.

V roku 1990, "Formula 1" Veľká cena Brazílie sa vracia do Sao Paulo. Štyridsiate víťazstvo kariéry a na šiestom mieste v Brazílii podarí vyhrať Alain Prost. V nasledujúcom roku, víťazstvo v závode Ayrton Senna, a potom v roku 1993. O rok neskôr jeho prvé víťazstvo v Brazílii vyhral Michael Schumacher. Podarilo sa dokončiť na prvom mieste trikrát vo svojej kariére.

"Formula 1" Grand Prix Brazílie 2007

Je na tejto trati je niekedy osud šampionátu. Pred pretekmi na titul vyhlasoval tri pilotov. Dokončená spravidla sezóny brazílskej Grand Prix. Kvalifikácia bola veľmi dôležitá, pretože každý potrebuje nedokončil nižšie ako určitej polohe a očakávať, že zlyhanie súpera. Kimi spokojní s len vyhrávať, ale Hamilton mohol konať nie menej ako pätinu, Alonso musel prísť aspoň na druhom mieste.

Ale nie pre nič za nič, že je nepredvídateľný "Formula 1" Grand Prix Brazílie. Kvalifikácia sa skladá z troch častí. Vyhral tyč Felipe Massa, Hamilton bol druhý, Alonso - tretí a Räikkönen sa podarilo vziať štvrté miesto. Ale v závode sa situácia zmenila. Massa dokázal udržať prvé miesto, a tu na Hamiltona začala mať problémy. Räikkönen sa podarilo obísť Alonso. Teraz majstrovstvá závisela od Felipe Massa. Minul Kimi Raikkonen, ktorý bol schopný prísť prvý a stať sa majstrom sveta. Bol to fantastický závod.

Najdramatickejšie Grand Prix v histórii

Ale skutočná dráma sa odohralo v roku. Herci boli rovnakí účastníci. Iba názov tvrdí brazílskej vodič Felipe Massa a Brit Lewis Hamilton. Podarilo sa im ukázať, prečo je populárny vo svete "Formula 1". Brazílska Grand Prix kvalifikácia by mohla ovplyvniť priebeh pretekov, pretože Felipe musel byť istí, vyhrať preteky a očakávať, že Hamilton by prebiehať pod pätinu. Jediný spôsob, ako Massa môže stať šampiónom.

Závodné víkend sa skladá z niekoľkých etáp. To sa líši od iných športov, "Formula 1". Brazílska Grand Prix kvalifikácia pre tím Lewis Hamilton bol veľmi dôležitý. Oni sa rozhodli staviť na spoľahlivosť na Brit bol určite v prvej päťke. Pre Felipe Massa bol domov Grand Prix Brazílie. Kvalifikačné mal skončiť pole position pre neho. A tak sa stalo. Po štarte, Massa dokázal udržať prvé miesto, zatiaľ čo Hamilton vzal piate, že to bolo v poriadku. Ale za desať kôl pred koncom išiel sprchy, jazdci pereobul ale Timo Glock a Jarno Trulli.

Napriek tomu, že Hamilton sa vrátil na trať na Glock, stále na piatom mieste, než to bolo predbehnúť mladého nemeckej Sebastian Vettel. Bolo to fantastické, pretože predlietavaní robil Massa šampióna. V boxoch "Ferrari" už začali, aby bola šťastná, ale po niekoľkých sekundách si všimnúť, že Glock nedokázal vyrovnať s autom na mokrej trati, a Lewis ešte podarilo dokončiť piate miesto.

Massu potom volal 30 sekúnd víťaz. On vyhral preteky, ale stratil šampionát. Pravdepodobne to bol jeden z mála slávnostné odovzdávanie cien, kde sa nikto s úsmevom, a víťazom sa aj plakala. Takéto prekvapenie niekedy predstavuje "Formula 1". Brazílska Grand Prix kvalifikácia, kde Massa získal pole position a víťazstvo v pretekoch sa mu nie je získal majstrovský titul.

zaujímavosti

"Formula 1" Grand Prix Brazílie držal na trati "Interlagos". Je to pre jazdcov veľmi ťažké, pretože majú sa pohybovať proti smeru hodinových ručičiek. Existuje niekoľko príležitostí na predbiehanie.

"Formula 1" Veľká cena Brazílie (kvalifikácia a preteky) môže prejsť s premenlivými poveternostnými podmienkami. Teplo môže byť nahradená silným lejakom. Pri vysokých teplotách v automobiloch existuje silná opotrebenie pneumatík. "Formula 1" Grand Prix Brazílie - špeciálny závod, tam sa stala majstrami sveta Alonso a Hamilton, ale nikdy vyhral. Ide o fázu až do konca sezóny od roku 2004.

Brazílska Grand Prix - historická chodník z úžasnej atmosféry a skvelé fanúšikov. Každý závod je skutočná prehliadka. Tam nikdy nie je nudný moment. Dobrou správou pre fanúšikov je, že zmluva o brazílskej Grand Prix bol predĺžený do roku 2020.

Copyright © 2018 sk.unansea.com. Theme powered by WordPress.